Posts Categorized: Z życia domu

Chór Ekumeniczny z Karpacza

Ci wyjątkowi goście zabrali Seniorów z „Pogodnej Jesieni” w podróż do Krainy Dźwięków. Mieliśmy okazję słuchać tradycyjnych i powszechnie znanych kolęd a także pieśni ukraińskich i autorskich. To był piękny i wyjątkowy wieczór. 

Spotkania dietetyczne

W miesiącu styczniu mieszkańcy mają okazję spotkać się z wykwalifikowaną dietetyczką. Spotkania mają charakter wykładów, dyskusji a także indywidualnych konsultacji, podczas których Seniorzy mogą liczyć na profesjonalne wskazówki dotyczące żywienia w konkretnych problemach zdrowotnych. 

Spotkanie organizacyjne

W tym tygodniu w naszym Domu odbyło się spotkanie zapraszające i zapoznające Seniorów z projektem artystycznym , którego motywem przewodnim będzie wystawa fotografii czarno-białej , portrety emocjonalne naszych mieszkańców. Wystawie ma towarzyszyć dyskusja nt. miejsca i znaczenia osób starszych we współczesnym społeczeństwie. Autorką i realizatorką projektu jest Ilona Sobol- terapeutka i animatorka kultury. 

Przedświąteczne spotkanie Integracyjne

W dniu dzisiejszym gośćmi Domu byli mali artyści z Integracyjnego Przedszkola nr 14 w Jeleniej Górze. Jeśli zadaniem artystów jest poruszać ludzkie serca to ten warunek został w 100% zrealizowany. Wśród publiczności pojawiał się na zmianę śmiech i łzy wzruszenia. Dziękujemy za spotkanie i pozytywne emocje.

Zabawa Andrzejkowa

W Naszym Domu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Zgodnie z tradycją było lanie wosku, wróżby z kart, które wprowadziły mieszkańców w dobry nastrój, nie zabrakło również wspólnych rozmów przy stole oraz tańców.

Z wizytą w Fabryce Bombek

Nasi mieszkańcy mieli możliwość zobaczenia z bliska jak wytwarzane i zdobione są świąteczne bombki i ozdoby. Wszystko to dzięki gościnie firmy „Vitbis” ze Złotoryji. Mieszkańcy posłuchali wykładu na temat produkcji ozdób choinkowych oraz mogli z bliska obserwować proces powstania bombki.

Z wizytą w Multikinie

Mieszkańcy naszego Domu pojechali do kina Helios na projekcję filmu „Boże Ciało”. Była ich to pierwsza wizyta w tak nowoczesnym obiekcie. Nie spodziewali się takich komfortów i pozytywnych doznań związanych z samym filmem jak i jakością oglądania. Pozytywne wrażenia pozostaną z nimi na długi czas.