Posts By:

Życzenia

Życzenia z okazji Dnia Seniora od młodzieży z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej… Młodzież przyniosła dla Seniorów kosz słodyczy oraz piękne kartki zrobione ręcznie z życzeniami. Dziękujemy Bardzo!!

Spacer po Arboretum

Dzięki współpracy z Leśnym Bankiem Genów w Kostrzycy nasi Mieszkańcy mieli możliwość odwiedzić ich siedzibę oraz przespacerować się po Arboretum. Udało się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy dotyczących drzew, krzewów i innej roślinności a do tego pogoda dopisała na tyle, iż spacer był wspaniały. Więcej zdjęć TUTAJ

Senioralia

W tym roku dzięki poluzowaniom w obostrzeniach i szczepieniach przeciwko COVID-19 mieliśmy możliwość udziału w korowodzie Seniorów. Była to świetna okazja aby móc się barwnie ubrać i reprezentować jeleniogórskich Seniorów. Dodatkowo pogoda była dla nas bardzo sprzyjająca i dzięki temu pochód był pełen jesiennych barw.

Sierpniowy Grill

Korzystając z pięknej pogody udało się zorganizować grilla naszym Mieszkańcom. Jak zawsze kiełbaska i muzyka ściągnęła liczne grono osób. Wszyscy z uśmiechem na ustach posiedzieli, pośpiewali i co najważniejsze pojedli.

Spotkanie z Policją i Strażą Miejską

W ten piękny i słoneczny sierpniowy dzień odwiedzili nas przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej. Przygotowali dla nas prelekcję dotyczącą bezpiecznego Seniora w przestrzeni publicznej. Mogliśmy posłuchać a zarazem dowiedzieć się co czycha i jakie występują sytuacje problemowe w życiu osób starszych oraz jak sobie z nimi prawidłowo radzić.

Filharmonia Dolnośląska

Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w „Koncercie Wiosennym” w którym wystąpili soliści operowi, filharmonicy oraz najlepsze zespoły Październikowego Przeglądu „Senioralia”, które stanowiły wspaniały chór. Po wyjściu z koncertu cała głowa wypełniona była niesamowitymi melodiami a uśmiech długo gościł na naszych twarzach.

Występ Iluzjonisty

Na początku czerwca do naszego Domu przybył niesamowity iluzjonista, który nie tylko potrafił czarować ale udało mu się także nas oczarować swoimi niewytłumaczalnymi trikami. Po jego występie jeszcze długo będziemy się zastanawiać nad tym jak niemożliwe stało się możliwe