Posts By:

Podziękowania za pamięć

Mieszkańcy Domu chcieliby bardzo podziękować za pamięć i życzenia z okazji Dnia Seniora Pani Poseł na Sejm RP – Pani Zofii Czernow, Panu Prezydentowi Miasta Jeleniej Góry – Panu Jerzemu Łużniakowi oraz Komendantowi Straży Miejskiej – Panu Piotrowi Wałczyk. Jeszcze raz dziękujemy za te miłe i ciepłe słowa.

Święto Seniorów

Mimo ciężkiej sytuacji zwiazanej z COVID-19 uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej nie zapomnieli o święcie naszych mieszkańców. Z zachowaniem dystansu społecznego i reżimu sanitarnego złozyli życzenia zdrowia, wytrwałości i pogody ducha, jednoczesnie przekazujac drobny upominek. Reprezentacja mieszkańców w imieniu wszystkich pensjonariuszy serdecznie podziękowała za pamięć i życzenia.

90-te urodziny

„Nie starzejemy się z upływem lat, lecz każdego dnia stajemy się nowsi” W dniu dzisiejszym świętowaliśmy urodziny jednej z naszych mieszkanek. Pani Czesława, właśnie w tym dniu obchodziła 90-te urodziny. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy jak i personel Domu. Pani Czesławie jeszcze raz życzymy zdrowia i pomyślności.

Spotkanie na świeżym powietrzu

Korzystając z pięknej lipcowej pogody na terenie naszego Domu odbył się grill. W dobie pandemii i restrykcji mieszkańcy byli spragnieni spędzenia czasu wolnego w towarzystwie innych i na świeżym powietrzu. Grilowane kiełbaski cieszyły się powodzeniem, wszyscy zajadali się pysznymi smakołykami. W trakcie spotkania czas umilała nam muzyka. Miła atmosfera panująca podczas spotkania napełniła wszystkich pozytywną… Więcej

Zajęcia Kulinarne

Zajęcia kulinarne to jedna z ulubionych form terapii wśród mieszkańców. Mają oni okazję sprawdzić się w roli szefów kuchni. Jednym z najważniejszych celów tej formy terapii jest nauka samodzielności oraz aktywizacji mieszkańców do poznawania nowych smaków oraz rozwijania poczucia potrzeby dbałości o estetykę w czasie przygotowywania i spożywania posiłków. Zajęcia zawsze kończą się wspólną degustacją… Więcej

Wesołych i Zdrowych Świąt

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć życzenia Radosnych i Szczęśliwych Świąt wypełnionych spokojem i pogodą ducha oraz zdrowiem i nadzieją w tej ciężkiej sytuacji życiowej. Dyrekcja, Pracownicy i Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”

!!! OSTRZEŻENIE !!!

Informujemy, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wprowadziliśmy w naszej placówce * ZAKAZ ODWIEDZIN *. Nasze działania mają na względzie przede wszystkim dobro mieszkańców. Jednocześnie informujemy, iż wszystkie sprawy można załatwić telefonicznie pod naszym numerem 75 75 520 38. Za utrudnienia przepraszamy.