Bezpieczny Senior

W piątek 12 kwietnia Mieszkańców Naszego Domu odwiedzili przedstawiciele jeleniogórskiej policji. była to już druga wizyta wpisująca sie w nowo rozpoczęty cykl „Bezpieczny Senior”.

Spotkanie miało na celu edukacje osób starszych, propagowanie odpowiedniego zachowania oraz budowania umiejętności zachowywania bezpieczeństwa w różnych zdarzeniach życia codziennego. Podczas swojej wizyty policjanci przestrzegali przed sytuacjami, które mogą nieść za sobą zagrożenia oraz tłumaczyli jak sobie z nimi radzić.

Uwaga zwrócona została między innymi na kwestię rozsądnego przechowywania przedmiotów wartościowych należących do Mieszkańców. Policjanci tłumaczyli jak przestrzec się przed kieszonkowcami oraz zapobiec zagubieniu ważnych dokumentów osobistych. Opowiadali o sposobach oszustów na wyłudzenie pieniędzy oraz jak uchronić się od zostania ich ofiarą.

Innym ważnym tematem okazała się kwestia zagrożeń komunikacyjnych. Policjanci tłumaczyli jak zachować bezpieczeństwo na drodze – przypominali zasadę działania sygnalizacji świetlnej oraz sposób poruszania się po chodniku.

Celem systematycznie prowadzonych spotkań z policją jest podwyższenie świadomości Mieszkańców „Pogodnej Jesieni” w kwestii wielości i różnorodności zagrożeń współczesnego świata oraz odpowiednich sposobów reagowania na nie.

Wizyty prowadzone są zawsze w spokojnej, przyjaznej atmosferze. Policjanci są otwarci na pytania Seniorów, poza tematami przygotowanymi wcześniej, poruszają także inne, jeżeli tylko okazują się interesujące dla widowni