Posts Categorized: Aktualności

Wesołych i Zdrowych Świąt

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć życzenia Radosnych i Szczęśliwych Świąt wypełnionych spokojem i pogodą ducha oraz zdrowiem i nadzieją w tej ciężkiej sytuacji życiowej. Dyrekcja, Pracownicy i Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień”

!!! OSTRZEŻENIE !!!

Informujemy, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wprowadziliśmy w naszej placówce * ZAKAZ ODWIEDZIN *. Nasze działania mają na względzie przede wszystkim dobro mieszkańców. Jednocześnie informujemy, iż wszystkie sprawy można załatwić telefonicznie pod naszym numerem 75 75 520 38. Za utrudnienia przepraszamy.

Bal Karnawałowy 2020

Corocznej tradycji stało się zadość. Bal Karnawałowy w tym roku również Walentynkowy pod hasłem „Miłość Ci wszystko wybaczy” odbył się w naszym Domu. Kolorem królującym była oczywiście czerwień. W nasze progi zawitało mnóstwo gości z zaprzyjaźnionych Domów, między innymi z Kowar, Miłkowa, Nielestna, Sosnówki, Mirska i Janowic Wielkich. Mieliśmy też gości specjalnych – tancerzy z… Więcej

Regulamin bezpieczeństwa

Po raz kolejny odwiedzili nas reprezentanci Straży Pożarnej . Przeprowadzone szkolenie oparte było o „Regulamin bezpieczeństwa ” , dokument z którym zapoznali się mieszkańcy Domu. Szkolenie było ukierunkowane na konsekwencje związane z paleniem papierosów i tytoniu nie przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Spotkanie nie było wyłącznie przekazaniem teorii ale mogliśmy się też zapoznać z licznymi, konkretnymi przypadkami… Więcej

Carpe diem

„Carpe diem” to hasło przewodnie spotkania ze studentką filozofii pisząca pracę magisterską na temat …” Szczęścia „. Czym właściwie jest ,co nam przeszkadza go doświadczać…te i inne pytania analizowali wspólnie nasi mieszkańcy korzystając głównie ze swojego życiowego doświadczenia .

Występ młodzieży

Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Specjalnej przy ul . Kruszwickiej dosłownie wycisnęły łzy nie tylko z mieszkańców Domu ale także z personelu. Piękne przedstawienie dotykające tych miejsc w naszych sercach gdzie nic Nas dzieli: wiek, niepełnosprawność, płeć … a jedynie łączy głęboka tęsknotą za poczuciem wspólnoty. 

Tajemnicza Japonia

Daleka i tajemnicza Japonia uchyliła nieco rąbka tajemnicy dzięki wizycie Pana Janusza Wojtasa i Piotra Cieślińskiego. Panowie dzielili się swoimi doświadczeniami z podróży. Obalali mity i potwierdzali fakty na temat Japończyków i przede wszystkim zabrali nas w egzotyczną podróż dzięki przepięknym fotografiom.